تابلو ترموود در اصفهان

امروزه رایج‌ترین و در عین حال شیک‌ترین تابلوها به ویژه برای کافی ‌شاپ‌ها، تابلو ترموود در اصفهان است. از آنجایی که بیشتر جذب مشتری از طریق تابلوها صورت می‌پذیرد، دقت زیادی در انتخاب تابلو باید انجام داد. با انتخاب صحیح آن می‌توانید حتی افرادی که وارد فروشگاه شما می‌شوند را تعیین کنید.

در اغلب موارد تابلوی ترموود را به جای تابلوهای کامپوزیت استفاده می‌کنند. از حروف برجسته می‌توان روی پنل‌های ترموود استفاده کرد.

ظاهر زیبایی که این مدل پنل‌ها به مغازه‌ها و کافه رستوران‌ها می‌دهند، با هیچ چیزی قابل وصف نیست. از اسم ترموود می‌توان به نوع این چوب پی برد. همانطور که در مقاله تابلو کامپوزیت در اصفهان به طور مختصری به آن اشاره شد، این چوب نوعی چوب گرما دیده است.

منشا ترموود کدام کشور است؟

از هزاران سال پیش برای جلوگیری از آسیب دیدن و تخریب چوب، آن‌ها را حرارت می‌دادند. کشور فنلاند اولین کشوری بود که شروع به انبوه سازی آن‌ها کرد. چوب‌های ترموود حاصل حرارت دیدن درختان تا دمای 250 سانتی گراد و سرد کردن آن‌ها با بخار آب است.

این چوب‌ها پس از این روند دارای مقاومت بالایی در برابر رطوبت می‌شوند. با حرارت دیدن چوب‌ها تمامی میکروارگانیسم‌ها، حشره‌ها و لاروها از بین رفته و از این چوب‌های مقاوم می‌توان جهت نمای خارجی استفاده کرد.

به دلیل کیفیت بالا و تولید انبوه کشور فنلاند بسیاری از شرکت‌های تابلو سازی از چوب‌های ترموود این کشور بهره می‌برند. این کشور جزو یکی از بهترین تولیدکنندگان در ساخت و ایجاد این مدل چوب می‌باشد.

تابلو ترموود در اصفهان

ویژگی‌های تابلو ترموود در اصفهان

برای تولید این نوع چوب آن را در شرایط دمایی 250 درجه سانتی گراد قرار می‌دهند. سپس آن را خنک می‌کنند. تغییرات شیمیایی و ساختاری در چوب باعث ایجاد و تغییر برخی از ویژگی‌ها می‌گردند.

1- یکسان ماندن ابعاد

یکی از این ویژگی‌ها ابعاد پایدار است. عدم تغییر ابعاد به دلیل از دست دادن رطوبت موجود در چوب است. پس با این روش احتمال آسیب و ترک خوردگی چوب کاهش می‌یابد. این چوب‌ها دیگر در دمای بالا نیز قادر به ترشح صمغ از خود نیستند.

2- مقاومت در برابر پوسیدگی توسط میکروارگانیسم‌ها

در حالت عادی چوب دارای مواد مغذی لازم جهت رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها می‌باشد. سلولز موجود در چوب کمک شایانی در جهت رشد این گونه میکروارگانیسم‌ها می‌کند. با حرارت دادن چوب‌ها تمامی سلولز موجود در آن از بین می‌رود. پس دیگر مواد مغذی مورد نیاز باکتری‌ها و قارچ‌ها موجود نمی‌باشند. به همین سبب دیگر هیچگونه پوسیدگی ناشی از این میکروارگانیسم‌ها نیز وجود ندارد.

3- افزایش طول عمر

یکی دیگر از خصوصیات بارز این نوع چوب‌ها، افزایش یافتن طول عمر می‌باشد. با حرارت دیدن بسیار بالای این نوع چوب، میزان مقاومت و طول عمر نیز افزایش پیدا می‌کند.

4- قابلیت بازیافت

تابلوهای ترموود در صورت مورد استفاده نبودن برای کاربر قابلیت بازیافت را دارند. در حالی که سایر پنل‌ها بدین صورت نیستند. تابلو ترموود یک انتخاب مناسب برای دوستداران و حمایتگران محیط زیست می‌باشد.

5- رنگ تابلو ترموود

یکی از نکاتی که در انتخاب چوب ترموود مهم و تاثیر گذار است، رنگ تابلو ترموود می‌باشد. این مورد بسیار سلیقه‌ای است. رنگ‌های تیره این چوب حاصل از حرارت بیش از حد آن می‌باشند.

تابلو ترموود در اصفهان
تابلو ترموود در اصفهان

انواع چوب‌های ترموود برای تابلوسازی

برای تابلو سازی از انواع چوب‌ها برای ساخت نمای بیرونی ساختمان و دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود. برای ماندگاری بالا و عدم نیاز به تعمیر می‌بایست انتخاب صحیحی داشته باشیم. بر اساس نوع چوب و روش ساخت آن از ترموود‌های مختلفی بهره می‌بریم.

بر اساس نوع چوب

ترموود‌ها بر اساس سافت وود یا هارد وود بودن خود کاربرد‌های متنوعی دارند. سافت وود‌ها یا چوب‌های نرم بیشتر در ساخت دکوراسیون منزل به کار می‌روند. از جمله ی این چوب‌های نرم می‌توان به چوب درختان برگ سوزنی مانند کاج اشاره کرد.

در حالی که از هارد وود‌ها یا چوب‌های سختی مانند چوب درختان پهن برگ گردو اغلب برای نمای خارجی ساختمان استفاده می‌گردد. چوب‌های سخت دارای رطوبت کمتر و دوام بالا تری هستند. به همین دلیل از این چوب‌ها در صنعت تابلوسازی نیز استفاده می‌شود.

بر اساس روش ساخت چوب

دسته بندی دیگر بر اساس نحوه ساخته شدن چوب انجام می‌گیرد. چوب‌های ترموود دارای نوع اس و دی هستند. از چوب‌های نوع اس به علت دوام کمتر نمی‌توان در مکان‌های بیرونی بهره جست. این نوع دارای ثبات و پایداری بالایی می‌باشد.

نوع دی این چوب دارای دوام و استقامت بالا هست. پس این نوع چوب قادر به ماندن در محیط‌های آبریز و بیرونی است. دلیل اصلی این مسئله حرارت دیدن چوب تا دمای 300 درجه سانتی گراد می‌باشد.

کاربرد ترموود

از تابلوهای ترموود می‌توان در ساخت و ایجاد تابلوهای تبلیغاتی برای فروشگاه‌ها، مجتمع‌های تجاری و اداری، رستوران و فست فودها و مترو و نمایشگاه‌ها استفاده کرد. همچنین از این نوع تابلوها در مبلمان، نمای ساختمان، میز و نیمکت پارک و آلاچیق‌ها بهره می‌برند.

مزایای تابلو ترموود

چوب ترموود در مقایسه با سایر انواع تابلوهای تبلیغاتی مدرن دارای ویژگی‌ها و مزایای منحصر به فرد دیگری نیز هست. این مزایا شامل:

  • سبک بودن چوب
  • طبیعی بودن و سازگاری با محیط زیست
  • قیمت مناسب نسبت به مزایای آن
  • پایداری و ماندگاری بالای چوب
  • عاری از وجود و رشد میکروارگانیسم‌ها
  • آسیب ندیدن شدید در برابر عوامل محیطی
  • نصب راحت‌تر و سریع‌تر

 

تابلو ترموود برای چه مشاغلی در اصفهان مناسب است؟

تمامی مشاغل قادر به انتخاب و استفاده از پنل‌های ترموود هستند. البته این تابلوها به دلیل نشان دادن احساس ارگانیک بودن به مشتری معمولا برای رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها و سایر اصناف خوراکی استفاده می‌شوند. انتخاب تابلو مناسب با کسب و کار خود از جمله ملزومات موفقیت و جذب مشتری یک فروشگاه است.

تعمیر و نگهداری تابلو ترموود

برای نگهداری تابلوهای ترموود می‌بایست از پوشش‌های رنگی استفاده کرد. در حالی که در صورت عدم به کار بردن پوشش مناسب، رنگ آن پس از مدتی به خاکستری و نقره‌ای تغییر می‌یابد. برای تعمیر و ترمیم رنگ چوب باید مراحل مختلفی به انجام برسد.

  • اولین مرحله: مشاهده کردن و عارضه یابی چوب
  • دومین مرحله: تشخیص و پیشنهاد راه حل
  • سومین مرحله: اجرا و پیاده سازی بهترین راه حل

با در نظر داشتن با ارزش بودن تعمیر و تعویض تابلوها، اقدام به موقع برای سرویس دهی الزامی است.

قیمت تابلو ترموود اصفهان

قیمت تابلوهای ترموود بر اساس میزان ابعاد و نوع حروف برجسته‌ای که روی آن به کار می‌رود، نوع چوب، نحوه ی ساخت و نصب آن، متنوع است.

تماس با هنرسازه برای ترموود اصفهان

نصب تابلو ترموود

نحوه ی نصب این پنل به صورت شاسی کشی فلزی و زیرسازی چوبی است. شاسی کشی بدنه متصل به ساختمان توسط به کار بردن پروفیل فلزی انجام می‌گیرد.

هنرسازه یکی از برترین و معتبرترین مراکز تابلوسازی در اصفهان می‌باشد. این تابلو سازی با ساخت و تولید انواع پنل‌های کامپوزیت، چلنیوم، ترموود و سایر متریال‌ها، از جمله بزرگ‌ترین تولیدکنندگان در ایران است

دیدگاه خود را بنویسید
پست الکترونیک شما منتشر نمی شود