نورپردازی و طراحی تابلو داروخانه

برای نورپردازی و طراحی تابلو داروخانه چیکار کنیم؟ تابلوسازی برای داروخانه‌ها نسبت به بقیه مکان‌ها در سطح شهر از اهمیت مهمی برخوردار است زیرا مردم باید داروخانه مورد نظر خود را در اسرع وقت پیدا کنند. مسلماً تابلو داروخانه و ایجاد آن، به این روند کمک زیادی می‌کند.

فاکتورهای مهم برای نورپردازی و طراحی تابلو داروخانه:

تابلو سردرب داروخانه‌ها باید شامل فونت‌های مخصوص و از طراحی خاصی برخوردار باشد. معمولاً دارندگان داروخانه‌ها، طراحی تابلو را به افراد ماهر و معروف در این کار می‌سپارند تا تابلو مورد نظرشان از ظاهر شکیلی برخوردار و دارای نمادهای اختصاصی مشخصی باشد.

چگونه طرح تابلو مغازه متناسب با کسب و کار خود بیابیم

مورد بعدی که باید در این روند در نظر‌گرفته شود، استفاده از رنگ‌های آرامش بخش مثل سفید، آبی و سبز است. پس از رنگ های خیلی تیره استفاده نکنید.

در نورپردازی تابلو داروخانه‌ها، باید از بیشترین میزان نورپردازی استفاده شود تا به راحتی قابل دید باشد. بهتر است برای اینکار از انواع SMD با شدت نورپردازی بالا استفاده کنید.

رای این کار، نورپردازی تابلو باید بسیار تمیز انجام شود چون داروخانه برای مردم همیشه نماد پاکیزگی بوده‌ است.

رنگ سفید و سیلور، بهترین رنگ‌ها برای نورپردازی در این زمینه می باشند. در صورتی که از رنگ سبز برای نورپردازی استفاده می کنید، باید شدت نور آن زیاد باشد تا توجه مشتریان را به خودش جلب کند.

انواع تابلوها در داروخانه‌ها:

تابلو وکیوم:

این مدل تابلوها، از گران‌ترین تابلوهایی هستند که برای داروخانه‌ها قابل استفاده می‌باشند. این مدل تابلو باید با استیل رینگی طراحی شود و حتماً طراحی آن را به فردی بسپارید که دارای دستگاه وکیوم است. معمولاً این تابلوها، جزء مناسب ترین تابلوها به لحاظ قیمتی می‌باشد.

چلنیوم:

این مدل تابلو، یکی از مهم ترین تابلوهای تبلیغاتی در داروخانه‌ها است. تابلو چلنیوم در اصفهان به انواع مختلفی مثل پانچی، لترمکس، طلایی، پلکسی دوبل، آر جی بی، کریستال، فول کالر و الماسی دسته بندی می‌شود.

قیمت آنها به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال، نوع نمای زیر کار تابلو و حروف برجسته باعث تفاوت در قیمت‌ تابلوها می‌شوند. به غیر از این دو مورد، عوامل دیگری هم در قیمت تابلوهای چلنیومی تأثیر می‌گذارند. این عوامل شامل موارد زیر می‌شود:

ضخامت ورق PVC:

معمولاً این ورق ها، برای زیرسازی حروف تبلیغاتی قابل استفاده است. هرچقدر که ضخامت این ورقه‌ها بیشتر باشد، قیمت آن هم بیشتر می‌شود.

نوع منبع تغذیه:

این منبع دارای جریان های برقی متفاوتی است و قیمت آن؛ با توجه به دو مدل معمولی و ضد ضربه مشخص می‌شود.

کیفیت پلکسی گلاس:

هرچقدر کیفیت ورقه پلکسی گلاس بهتر باشد، قیمت تابلو نیز بیشتر می‌شود. از این مدل ورق‌ها می‌توان به YEAR LONG و SUMIPEX اشاره کرد.

نوع بلوک های SMD:

برای پردازی داروخانه‌ها از این مدل لامپ‌ها استفاده می‌شود و در قیمت نهایی تابلو هم تأثیر می‌گذارد. رنگ این لامپ‌ها، معمولاً تک رنگ یا فول کالر می‌باشد.

جنس لبه تابلو:

این عامل هم بر روی قیمت نهایی تابلو تأثیر می‌گذارد.

تابلو الماسی:

این تابلوها معمولاً طرفداران زیادی دارد.

تابلو استیل رینگی پلاستیک:

یکی از زیباترین انواع تابلوها برای داروخانه‌ها است.

تابلو کامپوزیت:

تابلو کامپوزیت در اصفهان، یکی از مدرن‌ترین تابلوهایی می باشد که با توجه به متد امروزه ساخته شده است. این مدل، با اتصال و ترکیب چند ماده به شکل لایه‌های مختلف، نمای کامپوزیتی به خود می‌گیرند. ورق آلومینیومی که برای این نما استفاده می‌شود، بسیار سبک است.

از اتصال هسته غیرقابل اشتعال، عایق پلی اتیلن و مواد ضد حریق کانی و لایه آلومینیوم، ورق کامپوزیت تشکیل می‌شود. زیرسازی تابلو باید به رنگ سفید یا نقره‌ای باشد.

تابلونما برجسته:

معمولاً در این مدل تابلوها، از حروف برجسته چلنیوم استفاده می‌شود. تابلونماهای برجسته نشان دهنده چند عامل مهم هستند:

معرفی فعالیت و کارهای فروشگاه مربوطه: تابلونماهای برجسته باید نشان دهنده فعالیت فروشگاه‌ها باشد.

افزایش جذب مشتری:

با استفاده از تابلونماهای برجسته، به مرور زمان تعداد مشتری‌ها بیشتر می‌شود و سود به دست آمده نیز به همان میزان بیشتر می‌شود.

نقش تابلو تبلیغاتی در جذب مشتری

تأثیر بر روی زیباسازی شهر: تابلونماهای برجسته باعث ایجاد آرامش بصری در افراد می شود.

تابلوهای گران قیمت:

تابلو استیل رینگی پلاستیک که در بالا گفته شد، گران قیمت‌ترین تابلوهای کاربردی برای داروخانه‌ها است.

تابلوهای ارزان قیمت:

تابلوهای چلنیوم از ارزان قیمت‌ترین تابلوهای داروخانه‌ای می‌باشد. اما اگر بتوانید بودجه بیشتری را به این کار اختصاص بدهید، بهتر است که از تابلوهای الماسی و سوپر ساید لایت استفاده کنید. با این کار، نورپردازی تابلو داروخانه بیشتر و بهتر می‌شود.

سؤالات متداول:

برای نورپردازی تابلو داروخانه‌ها، از چه مدل لامپ‌هایی استفاده می‌شود؟ لامپ های SMD

چه رنگ‌هایی برای طراحی داروخانه‌ها مناسب می‌باشد؟ رنگ های سبز، سفید و آبی

کدام یک از تابلوها، جزء گران قیمت‌ترین تابلو‌ها است؟ تابلو استیل رینگی پلاستی

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید

دیدگاه خود را بنویسید
پست الکترونیک شما منتشر نمی شود